A A A K K K
людям із порушенням зору
Дія Центр
ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ СОЛОТВИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ТЯЧІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АНГЛІЙСЬКА ЯК МОВА МІЖНАРОДНОГО СПІЛКУВАННЯ: УХВАЛЕНО ЗАКОН

Дата: 06.06.2024 13:21
Кількість переглядів: 13

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт № 9432 щодо застосування англійської мови в Україні. Цей крок не лише наближає нашу державу до членства в ЄС, але й відкриває нові горизонти для українського бізнесу, науки та освіти. Англійська мова тепер набуває статусу мови міжнародного спілкування в Україні.

Мета — підвищити конкурентоспроможність України на міжнародній арені та поліпшити ключові компетенції українців в умовах глобалізації. Законопроєкт розроблено спільними зусиллями МОН, Мінцифри та МКІП разом із партнерами.

«Ухвалення Закону про застосування англійської мови в Україні як однієї з мов міжнародного спілкування є важливим кроком на шляху до інтеграції нашої країни в світову спільноту. Відтепер кандидати на посади державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їхні перші заступники та інші ключові посадовці, зокрема керівники державних наукових установ та закладів вищої освіти, зобов’язані володіти англійською мовою. Це підвищить якість державного управління, сприятиме міжнародному співробітництву та відкриє нові можливості для розвитку України», — зазначив заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.

Крім того, законопроєкт передбачає:

  • обов'язкове вивчення англійської дітьми старшого дошкільного віку;
  • можливість подавати інформацію про заклади охорони здоров'я англійською мовою;
  • визначення переліку посад у сфері освіти і науки, кандидати на які мають знати англійську (цей перелік встановить Кабінет Міністрів України).

«Раніше в Україні не було спеціального законодавчого акта, який регулював би особливості застосування англійської мови як мови міжнародного спілкування. Тому МКІП активно долучилося до розроблення, щоб підвищити ключову в умовах процесу глобалізації компетенцію українців. Крім того, членство нашої держави в ЄС неможливе без підвищення статусу англійської», — сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Ухвалення закону — це важливий крок у розвитку освіти і науки України. Він допоможе нашим науковцям та освітянам ефективніше взаємодіяти з міжнародною спільнотою, брати участь у глобальних проєктах та залучати іноземні інвестиції.

Нагадаємо, що в листопаді 2023 року була запущена мовна програма Future Perfect https://osvita.diia.gov.ua/future-perfect, яка безоплатно пропонує можливості вивчення англійської та популяризує її як мову міжнародного спілкування в Україні.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень